Грешна стъпка за Монтана 2003 в Адриатическата лига

18-02-2021 19:49 | BGbasket.com

Монтана 2003 направи грешна стъпка в Адриатическата лига. На свой терен тимът отстъпи на Цинкарна Целе с 58:60. Домакините бяха в ролята на догонващи през целия мач и въпреки че заличиха пасив от 14 точки в края, не успяха да стигнат до пълен обрат.

След тази среща Монтана 2003 е с баланс 6-4, докато победата бе пета за Цинкарна Целе от девет срещи.

Българският тим имаше сериозно предимство в подкошието в началото на мача, но правеше доста пропуски и грешки, което позволи на гостите да поведат с 16:10 след десет минути игра. Трудностите за домакините при стрелбата продължиха и в началото на втория период. На няколко пъти Цинкарна Целе повеждаше с 14 точки разлика, а на почивката бе напред с 35:26.

След паузата Монтана 2003 започна да топи изоставането си и преди заключителната четвърт намали за 45:48. Словенският тим поддържаше аванс от няколко точки и през последната част. 48 секунди преди сирената баскетболистките на Стефан Михайлов изравниха за 58:58. Целе обаче отново излезе напред с 2 точки, като в оставащото време българския отбор не успя да се организира добре в нападение и победата отиде за съперника му.

Домакините спечелиха убедително борбата (56 срещу 29), но направиха твърде много грешки (25 срещу 12), откъдето и гостите успяха да вкарат 18 точки.

Блажа Чех бе най-резултатна за победителите с 12 точки, по 10 добавиха Мойца Йеленц и Марта Остоич.

За Монтана 2003 Христина Иванова вкара 19 точки, с 15 е Снежана Алексич. Шерийз Уилямс записа дабъл-дабъл от 12 точки и 15 борби, но направи и 10 грешки. Димана Макариева нямаше ден при стрелбата и вкара едва 4 точки, но пък овладя 14 борби.