Левски остави Берое до 56 точки за девета победа

(сн: НБЛ)
07-02-2022 20:31 | BGbasket.com

Левски успя да си тръгне с повече от солидна победа от Стара Загора след 82:56 срещу Берое.

Старозагорци записаха най-нискорезултатния си мач от началото ва сезона, като мина кота 50 едва в заключителните две минути.
Мачът приключи и бързо, за точно час и половина.

В часовете преди мача Левски остана без Ивица Радич и по този начин без основния си център. Оказа се, че и без най-високия си баскетболист, столичани нямат никакъв проблем. Берое от своя страна стартира мача без лекувалия по-рано контузия Антон Куук. Гардът бе по екип, но не се появи в игра.

Мачът започна слаборезултатно, но с хода на минутите Левски се ориентира малко по-добре и поведе в резултата. Берое обаче се върна бързо в релси и настигна противника до края на първата част за 19:20.

"Сините" завършиха първия период без нито едно нарушение в актива си, а и Берое не изразходи отборните в началната част. За 12 минути игра единствено Марио Литъл бе заставал на наказателната линия.

Във втората четвърт пак Левски поведе с няколко точки, а в средата на частта за първи път разликата стана и двуцифрена след добри нападения за гостите. Берое изпитваше трудности да се ориентира в защитата на съперника, съсредоточена много върху спирането на Олека и Рейнс под коша.

Тези проблеми доведоха до едва 10 точки за Берое във втората четвърт и точно толкова преднина за Левски на почивката - 29:39.

След само един кош за близо четири минути след подновяването на играта, старозагорци изостанаха още повече, с разликата стигаща до 16 точки.
Някъде преди края на третата част дистанцията мина 20 точки и там вече приключи и интригата в двубоя.

В третата четвърт отново Берое вкара едва 10 точки, а в началото на четвъртата вече разликата гонеше 30.

В последния период Левски намали темпото, но пак стигна до убедителната победа.

Марио Литъл вкара 28 точки за успеха, 18 добави Цветомир Чернокожев и 13 - Чавдар Костов.