Juniors (U 16) Elite Division | East, Regular season
1 Round
16-10-2021 Cherno More Ticha (U 16)
Chavdar Troyan (U 16)
Hristo Borisov
Varna
86
63
16-10-2021 Dolphin (U 16)
Dunav Ruse (U 16)
Boycho Branzov
Burgas
61
84
06-11-2021 Star Basket (U 16)
Chernomorets (U 16)
Elin Pelin School
Varna
60
71
02-05-2022 Tundja Yambol (U 16)
Shumen (U 16)
Diana
Yambol
52
79
2 Round
30-10-2021 Chavdar Troyan (U 16)
Dolphin (U 16)
Chavdar
Troyan
87
63
30-10-2021 Dunav Ruse (U 16)
Tundja Yambol (U 16)
Dunav
Ruse
89
59
31-10-2021 Shumen (U 16)
Star Basket (U 16)
Mladost
Shumen
85
54
06-11-2021 Cherno More Ticha (U 16)
Chernomorets (U 16)
Hristo Borisov
Varna
67
65
3 Round
11-11-2021 Tundja Yambol (U 16)
Chavdar Troyan (U 16)
Diana
Yambol
78
46
12-11-2021 Star Basket (U 16)
Dunav Ruse (U 16)
Elin Pelin School
Varna
71
100
13-11-2021 Cherno More Ticha (U 16)
Dolphin (U 16)
Hristo Borisov
Varna
112
52
18-11-2021 Chernomorets (U 16)
Shumen (U 16)
Boycho Branzov
Burgas
67
54
4 Round
26-11-2021 Cherno More Ticha (U 16)
Shumen (U 16)
Hristo Borisov
Varna
78
51
27-11-2021 Dolphin (U 16)
Tundja Yambol (U 16)
Boycho Branzov
Burgas
53
95
27-11-2021 Chavdar Troyan (U 16)
Star Basket (U 16)
Chavdar
Troyan
53
79
05-12-2021 Dunav Ruse (U 16)
Chernomorets (U 16)
Dunav
Ruse
84
78
5 Round
11-12-2021 Tundja Yambol (U 16)
Cherno More Ticha (U 16)
Diana
Yambol
63
69
11-12-2021 Shumen (U 16)
Dunav Ruse (U 16)
Mladost
Shumen
48
64
11-12-2021 Star Basket (U 16)
Dolphin (U 16)
Elin Pelin School
Varna
83
64
12-12-2021 Chernomorets (U 16)
Chavdar Troyan (U 16)
Boycho Branzov
Burgas
90
39
6 Round
22-01-2022 Chavdar Troyan (U 16)
Shumen (U 16)
Chavdar
Troyan
59
82
03-02-2022 Dolphin (U 16)
Chernomorets (U 16)
Boycho Branzov
Burgas
57
83
02-05-2022 Tundja Yambol (U 16)
Star Basket (U 16)
Diana
Yambol
85
63
14-05-2022 Cherno More Ticha (U 16)
Dunav Ruse (U 16)
Hristo Borisov
Varna
62
69
7 Round
05-02-2022 Chernomorets (U 16)
Tundja Yambol (U 16)
Boycho Branzov
Burgas
66
42
05-02-2022 Shumen (U 16)
Dolphin (U 16)
Mladost
Shumen
94
58
05-02-2022 Star Basket (U 16)
Cherno More Ticha (U 16)
Elin Pelin School
Varna
84
89
12-03-2022 Dunav Ruse (U 16)
Chavdar Troyan (U 16)
Dunav
Ruse
88
51
8 Round
19-02-2022 Dunav Ruse (U 16)
Dolphin (U 16)
Dunav
Ruse
108
51
19-02-2022 Chavdar Troyan (U 16)
Cherno More Ticha (U 16)
Chavdar
Troyan
54
61
27-02-2022 Shumen (U 16)
Tundja Yambol (U 16)
Mladost
Shumen
71
31
27-02-2022 Chernomorets (U 16)
Star Basket (U 16)
Boycho Branzov
Burgas
69
73
9 Round
13-12-2021 Dolphin (U 16)
Chavdar Troyan (U 16)
Boycho Branzov
Burgas
47
66
05-03-2022 Tundja Yambol (U 16)
Dunav Ruse (U 16)
Diana
Yambol
38
101
11-03-2022 Star Basket (U 16)
Shumen (U 16)
Elin Pelin School
Varna
66
69
06-04-2022 Chernomorets (U 16)
Cherno More Ticha (U 16)
Boycho Branzov
Burgas
85
62
10 Round
19-03-2022 Chavdar Troyan (U 16)
Tundja Yambol (U 16)
Chavdar
Troyan
72
44
19-03-2022 Dolphin (U 16)
Cherno More Ticha (U 16)
Boycho Branzov
Burgas
50
65
26-03-2022 Dunav Ruse (U 16)
Star Basket (U 16)
Dunav
Ruse
84
56
13-05-2022 Shumen (U 16)
Chernomorets (U 16)
Mladost
Shumen
86
53
11 Round
17-10-2021 Star Basket (U 16)
Chavdar Troyan (U 16)
Elin Pelin School
Varna
77
52
02-04-2022 Tundja Yambol (U 16)
Dolphin (U 16)
Diana
Yambol
79
69
02-04-2022 Shumen (U 16)
Cherno More Ticha (U 16)
Mladost
Shumen
93
65
02-04-2022 Chernomorets (U 16)
Dunav Ruse (U 16)
Boycho Branzov
Burgas
54
74
12 Round
13-04-2022 Dolphin (U 16)
Star Basket (U 16)
Boycho Branzov
Burgas
59
65
15-04-2022 Dunav Ruse (U 16)
Shumen (U 16)
Dunav
Ruse
96
67
15-04-2022 Cherno More Ticha (U 16)
Tundja Yambol (U 16)
Hristo Borisov
Varna
124
34
16-04-2022 Chavdar Troyan (U 16)
Chernomorets (U 16)
Chavdar
Troyan
67
75
13 Round
30-04-2022 Dunav Ruse (U 16)
Cherno More Ticha (U 16)
Dunav
Ruse
74
51
30-04-2022 Chernomorets (U 16)
Dolphin (U 16)
Boycho Branzov
Burgas
68
49
30-04-2022 Shumen (U 16)
Chavdar Troyan (U 16)
Arena Shumen
Shumen
67
48
07-05-2022 Star Basket (U 16)
Tundja Yambol (U 16)
Elin Pelin School
Varna
69
82
14 Round
21-05-2022 Cherno More Ticha (U 16)
Star Basket (U 16)
Hristo Borisov
Varna
82
56
21-05-2022 Tundja Yambol (U 16)
Chernomorets (U 16)
Diana
Yambol
61
80
28-05-2022 Chavdar Troyan (U 16)
Dunav Ruse (U 16)
Chavdar
Troyan
64
89
28-05-2022 Dolphin (U 16)
Shumen (U 16)
Boycho Branzov
Burgas
37
82

Standings
Juniors (U 16) Elite Division | East, Regular season
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Dunav Ruse (U 16) 7 7 0 623:413 14 7 7 0 581:398 14 14 14 0 1204:811 393 28 W 14
2 Shumen (U 16) 7 6 1 544:373 13 7 4 3 484:455 11 14 10 4 1028:828 200 24 W 4
3 Cherno More Ticha (U 16) 7 6 1 611:390 13 7 4 3 462:503 11 14 10 4 1073:893 180 24 W 1
4 Chernomorets (U 16) 7 5 2 499:393 12 7 4 3 505:482 11 14 9 5 1004:875 129 23 W 1
5 Tundja Yambol (U 16) 7 3 4 456:507 10 7 2 5 387:544 9 14 5 9 843:1051 -208 19 L 1
6 Star Basket (U 16) 7 2 5 510:527 9 7 3 4 446:517 10 14 5 9 956:1044 -88 19 L 3
7 Chavdar Troyan (U 16) 7 2 5 456:493 9 7 1 6 365:533 8 14 3 11 821:1026 -205 17 L 3
8 Dolphin (U 16) 7 0 7 364:540 7 7 0 7 406:631 7 14 0 14 770:1171 -401 14 L 14

Note: According to the FIBA official basketball rules, in provisional standings (i.e. before all the teams have played all their games in the group), if two or more teams have the same points total at a certain moment in time, their order of classification is decided by the goal difference in all games played by these teams so far. Only in the final standings the tie is broken by using the FIBA procedure, where the first of the criteria is "results of the games between these teams only".

betway
Other News
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи