FIBA Europe Cup | Preliminary Round, Group F
1 Round
23-10-2019 Tsmoki Minsk
Levski Lukoil
Falcon Club
Minsk
81
68
Stats
23-10-2019 Kyiv Basket
BC Dnipro
Sports Palace
Kiev
95
88
Stats
2 Round
30-10-2019 Tsmoki Minsk
BC Dnipro
Falcon Club
Minsk
108
101
Stats
30-10-2019 Levski Lukoil
Kyiv Basket
Universiada
Sofia
76
83
Stats
3 Round
05-11-2019 Kyiv Basket
Tsmoki Minsk
Sports Palace
Kiev
74
99
Stats
06-11-2019 Levski Lukoil
BC Dnipro
Universiada
Sofia
85
78
Stats
4 Round
13-11-2019 Levski Lukoil
Tsmoki Minsk
Universiada
Sofia
75
64
Stats
13-11-2019 BC Dnipro
Kyiv Basket
Shynnyk
Dnipro
79
76
Stats
5 Round
20-11-2019 BC Dnipro
Tsmoki Minsk
Shynnyk
Dnipro
90
75
20-11-2019 Kyiv Basket
Levski Lukoil
SC Meridian
Kiev
86
66
Stats
6 Round
27-11-2019 Tsmoki Minsk
Kyiv Basket
Falcon Club
Minsk
0
0
18.00
27-11-2019 BC Dnipro
Levski Lukoil
Shynnyk
Dnipro
0
0
19.00
FIBA Europe Cup | Preliminary Round, Group G
1 Round
22-10-2019 Sodertalje Kings
U-BT Cluj Napoca
Taljehallen
Sodertаlje
80
86
Stats
23-10-2019 Balkan
Enisey Krasnoyarsk
Arena Botevgrad
Botevgrad
82
80
Stats
2 Round
29-10-2019 U-BT Cluj Napoca
Balkan
Horia Demian
Cluj-Napoca
92
80
Stats
30-10-2019 Enisey Krasnoyarsk
Sodertalje Kings
Arena Sever
Krasnoyarsk
99
78
Stats
3 Round
05-11-2019 Sodertalje Kings
Balkan
Taljehallen
Sodertаlje
93
83
Stats
06-11-2019 Enisey Krasnoyarsk
U-BT Cluj Napoca
Arena Sever
Krasnoyarsk
97
87
Stats
4 Round
13-11-2019 Enisey Krasnoyarsk
Balkan
Arena Sever
Krasnoyarsk
84
69
Stats
13-11-2019 U-BT Cluj Napoca
Sodertalje Kings
BTarena
Cluj-Napoca
85
74
Stats
5 Round
20-11-2019 Balkan
U-BT Cluj Napoca
Arena Botevgrad
Botevgrad
76
86
Stats
20-11-2019 Sodertalje Kings
Enisey Krasnoyarsk
Taljehallen
Sodertаlje
65
92
Stats
6 Round
27-11-2019 Balkan
Sodertalje Kings
Arena Botevgrad
Botevgrad
0
0
19.00
27-11-2019 U-BT Cluj Napoca
Enisey Krasnoyarsk
BTarena
Cluj-Napoca
0
0
19.00
FIBA Europe Cup | Qualifying Round
1 Round
01-10-2019 Beroe
Zorg en Zekerheid
Obshtinska
Stara Zagora
86
71
Stats
01-10-2019 Boras Basket
Pinar Karsiyaka
Borashallen
Boras
70
77
02-10-2019 Tartu Ulikool
Joensuun Kataja
Tartu Ulikool
Tartu
78
72
02-10-2019 Borisfen
BC Dnipro
Olimpiets Sports Complex
Mogilev
76
101
02-10-2019 KB Rahoveci
U-BT Cluj Napoca
Mizahir Isma
Orahovac
73
98
2 Round
09-10-2019 Joensuun Kataja
Tartu Ulikool
Joensuu Areena
Joensuu
99
87
09-10-2019 BC Dnipro
Borisfen
Shynnyk
Dnipro
81
71
09-10-2019 U-BT Cluj Napoca
KB Rahoveci
BTarena
Cluj-Napoca
91
47
09-10-2019 Pinar Karsiyaka
Boras Basket
Karsiyaka Arena
Izmir
78
58
09-10-2019 Zorg en Zekerheid
Beroe
Vijf Meihal
Leiden
108
86
Stats
Other News