17 тройки донесоха трофея на Балкан в Плевен

(сн. facebook.com/bcspartakpleven)
17-09-2023 21:27 | Деляна Кадиева

Балкан завоюва първото място на турнира за Купата на Плевен. Тимът от Ботевград надигра Спартак Плевен със 101:91 на финала, изигран в зала „Балканстрой“.

В игра за състава на плевенчани се завърна Константин Тошков, който не взе участие в полуфиналите.

Двата тима се движиха равностойно през първите пет минути, но постепенно Балкан си осигури двуцифрена преднина в края на периода при 31:21. Спартак Плевен спечели втората четвърт с 23:21, но на почивката все още изоставаше с 8 точки.

След подновяването на играта баскетболистите на Петър Златанович показа по-добра игра в нападение, която им позволи да увеличат още аванса си - 80:64. Високата резултатност продължи и през заключителните десет минути, когато домакините успяха да стопят разликата до 9 точки при 90:99, но Балкан задържаха лидерската позиция, за да завършат двубоя с успех.

Над всички за победителите бе Карл-Йохан Липс с 24 точки (6 тройки). Николай Грозев има 15 точки, по 13 добавиха Майки Диксън, Мартин Сотиров и Илиян Пищиков, а с 11 е Димитър Димитров.

За Спартак Станимир Маринов реализира 19 точки (4 тройки). Симеон Лепичев е с 16 точки и 9 борби, Николай Стоянов има 13 точки, 12 добави Джулиен Люис.

Тагове: Спартак Плевен, Балкан