Рилски продължава да впечатлява при жените

(сн. BGbasket.com)
09-12-2023 17:53 | BGbasket.com

Рилски спортист продължава да записва победа след победа над отборите след себе си в класирането на женското първенство. В мач от 9-и кръг, самоковки се наложиха повече от убедително на пристигналия от другия край на България тим на Шоутайм с 92:34.

Рилски позволи на варненки да вкарат над 10 точки само в последната четвъртина, а в третата ги удържа само до четири отбелязани.

Още в първата част всичко бе съвсем ясно, след 31:9 в нея, а полувремето дойде при 52:16.

Третият период отново бе разгромен за домакините, а в края вече мачът се доиграваше.

24 точки за успеха вкара Виолета Григорова, по 12 добавиха Раня Абурая и Радина Георгиева, а младата Гергана Бъчкова записа 10 точки в актива си.

Шоутайм бе в Самоков с осем състезателки, като Адриана Балтанова бе най-резултатна с 9 точки и 7 борби.