Трипъл-дабъл на Сабонис този път не стигна на Сакраменто

27-02-2024 09:35 | BGbasket.com

Сакраменто претърпя загуба в Националната баскетболна асоциация, отстъпвайки на свой терен на Маями със 110:121. Александър Везенков не взе участие в мача, тъй като е контузен.

След серия от обрати през първото полувреме, „горещите“ изиграха много силна трета част, в която натрупаха солиден аванс и удържаха водачеството си до края.

Звездата на „кралете“ Домантас Сабонис изигра поредния си впечатляващ мач, завършвайки с 14 точки, 14 борби и 10 асистенции, като стана едва десетият играч в историята на НБА с 40 поредни двубоя с дабъл-дабъл.

Най-резултатен пък бе Кийгън Мъри с 28 точки, 27 има Ди‘Арън Фокс (8 борби, 6 асистенции).

За победителите Бам Адебайо записа 28 точки, 10 борби и 7 асистенции.

След този двубой Сакраменто е с баланс 33-24 на Запад, а на 29 февруари от 4:00 часа сутринта българско време гостува на Денвър.

Тагове: НБА, Сакраменто, Александър Везенков, Маями