Денвър сломи Сакраменто с трипъл-дабъл на Йокич

(сн. Twitter)
29-02-2024 10:16 | BGbasket.com

Сакраменто Кингс претърпя втора поредна загуба, след като отстъпи с 96:117 на Денвър като гост.

Александър Везенков продължава възстановяването си от контузия в глезена и не игра в срещата. ДеАрън Фокс отпадна в последния момент от групата заради травма.

Джамал Мъри вкара 32 точки, Никола Йокич добави трипъл-дабъл с 14 точки, 14 борби и 11 асистенции само за три части.

За Йокич това бе 19-и трипъл-дабъл за сезона, а Денвър най-после успя да спре негативна серия срещу Сакраменто.

Кингс пропиля преднина от 15 точки във втората част, но след това домакините избухнаха и за 20 минути позволиха само 22 точки на съперника и не само обърнаха, но и поведоха с 32 точки.

Нъгетс удържа и Домантас Сабонис до само 13 точки, 10 борби и 7 асистенции, а Кийгън Мъри записа 21.

Тагове: Александър Везенков