Гергана Иванова и Измит без проблеми в Турция

(сн. Gergana Ivanova/Instagram)
03-03-2024 18:50 | BGbasket.com

Гергана Иванова и Измит си припомниха вкуса на триумфа в елита на Турция на бърза ръка. Пред своя публика българката и нейните съотборнички сломиха съпротивата на Анталия 07 със 102:79 в мач от 27-ия кръг.

Баскетболистките на Хасан Окул могат да се похвалят с 17 победи, а срещу името им личат и 9 загуби, което продължава да ги поставя на второто място в шампионата на южната ни съседка. На 10 март (неделя) Иванова и компания ще гостуват на Белона Кайзери.

Домакините поставиха силно начало на мача и на голямата почивка се прибраха при 48-38. През второто полувреме тимът от Измит не намали оборотите и се поздрави с още по-сериозна преднина, с което стигна още по-лесно до победата.

Иванова стартира сред титулярите и допринесе за категоричния успех на втория отбор в подреждането. Българската националка не бе далече от дабъл-дабъл. Гардът завърши с 6 точки, 7 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка за 36 минути игрово време. При стрелбата си тя бе 1/2 от близко разстояние, 1/3 от далечна дистанция и 1/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Халия Хилсмън се отличи за победителките с чудовищен дабъ-дабъл от 24 точки и 16 борби.

Тагове: Гергана Иванова, Измит