Коди Милър-Макинтайър с блестящо представяне за Баскония (видео)

(сн. Baskonia/twitter)
04-03-2024 11:55 | BGbasket.com

Коди Милър-Макинтайър и Баскония преклониха глава за трети пореден път в Лига Ендеса. Американецът с български паспорт и неговите съотборници отстъпиха при визитата си на Гран Канария с 80:98 в мач от 23-ия кръг.

Съставът на Душко Иванович има на сметката си 12 победи и 11 загуби, като се смъкна до деветото място във временното класиране на испанския елит. На 10 март (неделя) баските ще имат домакинство на Барселона.

Стартът на мача не предвещаваше подобен изход, тъй като водачеството често сменяше своя притежател, а в края на първата част домакините дръпнаха с 4 точки. Отборът от Лас Палмас придоби още по-голямо самочувствие във втория период и на голямата почивка се изстреля при 48-39.

При подновяването на играта гостите направиха опит да се върнат в играта, но домакините се отскубнаха с 11 точки след 30 минути игра. Във финалната десетка силите на баските за обрат окончателно свършиха, което улесни техните съперници до края на мача.

Милър-Макинтайър намери място в стартовата петица и отново затвърди впечатленията, че се намира в отлична форма. Българският национал влезе в обувките на  топреализатор за тима от Витория-Гастейс, но неговите усилия се оказаха недостатъчни, за да предотвратят грешната стъпка. Гардът се отличи с 24 точки, 5 борби и 6 асистенции  за 36 минути, прекарани на паркета. При стрелбата си той бе 7/10 от средна дистанция, 2/5 отвъд дъгата и 4/5 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Чима Монеке записа 13 точки за участника в Евролигата, Николас Рагволопулос завърши с 11 и 5 борби.

Тагове: Коди Милър-Макинтайър, Баскония