Силно представяне за братя Хинкови на старта на Младежката Шампионска лига

(сн. championsleague.basketball)
02-04-2024 21:12 | BGbasket.com

Юношеският отбор на Лудвигсбург, в който играят Станислав и Даниел Хинкови, пропусна да постави успешно начало на своето участие в Младежката Шампионска лига. Двамата братя и техните съотборници загубиха от Опава с 55:60 в мач от първия кръг в група C от надпреварата насред Дебрецен.

Надпреварата ще се проведе от днес до неделя на унгарска земя, а следващият мач за германците ще бъде на 4 април (четвъртък), когато ще срещнат Тофаш. Ден преди това турците ще играят срещу чехите. За полуфиналите ще се класират победителите от четирите групи.

Германците имаха инициативата през огромна част от първото полувреме и след неговия край поведоха с 32:24. Символичните домакини устискаха водачеството и при подновяването на играта, а в края на третия период имаха аванс само от 3 точки. В последната част всичко се промени, тъй като чехите показаха по-добро лице и стигнаха до обрат, както и до драматичната победа.

Станислав Хинков започна в стартовата петица и блесна в първия си мач на унгарска територия. Юношеският национал поведе листата на реализаторите за германците. Гардът приключи със 17 точки, 3 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка за 32 минути в игра. При стрелбата си той бе 4/6 от средна дистанция и 3/10 зад дъгата.

От своя страна Даниел се включи от пейката. Кадетският национал не успя да покаже на какво е способен в нападение, но остави отлични впечатления под коша. Гардът приключи с 4 точки, 11 борби и 1 асистенция за 28 игрови минути. При стрелбата си той бе 2/5 от близка дистанция и 0/6 от тройката.

Тагове: Станислав Хинков, Даниел Хинков, Лудвигсбург, Младежка Шампионска лига