Станислав Хинков на ниво за Лудвигсбург в Младежката Шампионска лига

(сн. championsleague.basketball)
04-04-2024 21:53 | BGbasket.com

Юношеският отбор на Лудвигсбург, в който играят Станислав и Даниел Хинкови, допусна още един грешен ход в Младежката Шампионска лига. Двамата братя и техните съотборници загубиха от Тофаш със 76:80 в мач от група C насред Дебрецен.

Така германците приключиха дебютната фаза с две загуби и останаха на последното трето място в потока.

Двата отбора си поделиха по една част през първото полувреме, а турците поведоха с 40:39. Интригата се запази и при подновяването на играта, след което символичните домакини стигнаха до крехка разлика от 3 точки в края на предпоследния период. Германците често стигаха до пората в последната част, но успехът отиде в ръцете на отбора от южната ни съседка.

Станислав Хинков започна сред титулярите и изигра още един силен мач. Юношеският национал не пропусна да загатне за своите възможности в атака. Гардът завърши с 11 точки, 6 борби, 2 асистенции и 3 отнети топки за 28 игрови минути. При стрелбата си той бе 3/6 от близка дистанция, 0/7 зад дъгата и 5/5 от наказателната линия.

От своя страна Даниел отново се включи от пейката. Кадетският национал отново не успя да покаже на какво е способен в нападение. Гардът приключи с 6 точки, 2 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка. При стрелба си той 3/4 от средно разстояние и 0/1 от тройката.

Тагове: Станислав Хинков, Даниел Хинков, Лудвигсбург, Младежка Шампионска лига