Мъри попари Лейкърс със сирената, обрат и за Никс

23-04-2024 11:17 | BGbasket.com

Денвър сътвори невероятен обрат срещу Лос Анджелис Лейкърс на четвъртфиналите в Западната конференция на НБА. Шампионите спечелиха мач №2 от серията със 101:99 на свой терен, макар преди това да изоставаха през почти цялото време, включително и с 20 точки през второто полувреме.

Големият герой за домакините в края бе Джамал Мъри, който вкара победния кош със сирената и завърши с общо 20 точки. Над всички в мача пък бе звездата на тима Никола Йокич, избухнал с трипъл-дабъл от 27 точки, 20 борби и 10 асистенции. Майкъл Портър вкара 22 точки.

За „езерняците“ Антъни Дейвис записа 32 точки и 11 борби. Леброн Джеймс се отчете с 26 точки, 8 борби и 12 асистенции.

Вторият на Изток Ню Йорк Никс също оцеля срещу Филаделфия, след като бе догонващ през голяма част от мача и след драматични последни минути измъкна успеха със 104:101.

Джейлън Брънсън завърши с 24 точки и 8 борби за домакините. Джош Харт има 21 точки и 15 борби. За съперника Тайрийз Макси записа 35 точки, 9 борби и 10 асистенции, а Джоуел Ембийд е с 34 точки и 10 борби.

Кливланд също не сбърка срещу Орландо за 2-0 в серията след успех с 96:86, водейки през целия мач.

С 23 точки и 8 борби за „кавалерите“ се отчете Донован Мичъл. Паоло Банкеро реализира 21 точки за гостите.