Олимпия Милано добави нова титла на Италия в своята витрина (видео)

(сн. Lega Basket Serie A/Twitter)
14-06-2024 10:48 | BGbasket.com

Армани Олимпия Милано се поздрави с титлата на Италия за трети пореден и общо 31-и път в своята история. Селекцията на Еторе Месина срази Виртус Болоня с 85:73 в четвъртия мач, изигран в „Медиалном Форум“. По този начин „червените“ сложиха точка на финалната серия с 3:1 победи срещу баскетболистите, водени от Лука Банки.

Това се оказа достатъчно за Олимпия да спечели срещу отбора от Болоня на финалите за трета последователна година. За Виртус среброто е под №20 в италианския елит.

Стартът предложи равностойни минути до голяма степен и гостите успяха да измъкнат точка аванс в края на дебютния период. Тенденцията не се промени и в началото на следващата десетка, но домакините имаха други планове, които осъществиха и се прибраха в съблекалнята при 46:36.

Интригата постепенно започна да се изпарява през второто полувреме, а след 30 минути игра „червените“ си осигуриха аванс от 16 точки. В заключителната четвърт тимът от Милано не се огъна пред всички опити за щурм на отбора от Болоня, с което наложи волята си до финалната сирена.

Никола Миротич обра овациите и бе избран за MVP на финалната серия. Черногорецът с испански паспорт бе големият лидер за Олимпия, отчитайки се със своите 30 точки и 12 борби.

Николо Мели го последва с 12 точки и 9 борби. Шавон Шийлдс реализира 10.

Айзея Кординие отвърна за Виртус с 21 точки и 5 борби. Габриел Лундберг и Акиле Полонара нанизаха по 12 точки.

Тагове: Армани Олимпия Милано, Виртус Болоня, Италия