Шибеник с Гунева пада в Евролигата

Шибеник Джоли
08-11-2007 17:41

Отборът на Евелина Гунева, Шибеник Джоли стартира със загуба участието си в Евролигата на ФИБА. Хърватките загубиха като гост на Бурж със 72-89.
Българската състезателка бе в титулярната петица на своя отбор и игра общо 32 минути в срещата. Гунева завърши мача с 9 точки и 7 борби.
Отборът на Бурж водеше през целия мач. Французойките водеха с 23-19 след първата част и 46-38 на почивката. До този момент Кирета и Соня Петрович имаха общо 21 точки за домакините, но гостенките се държаха м мача благодарение на Тиана Юрич, която имаше 16.
Мачът остана отворен и след третата част, когато домакините водеха с 66-61. В последните минути обаче те направиха серия от 8-0 и така спечелиха мача.
За Бурж впечатли Белинда Снел с 18 точки, а пък Юрич стана най-резултатна в мача с 21.