Ангелов отпадна от купата на Гърция

Димитър Ангелов
24-12-2007 12:24

Димитър Ангелов отпадна от турнира за купата на Гърция след като неговият тим Олимпия Лариса загуби със 61-81 от Арис ТТ Банк. Срещата бе един от четвъртфиналите, а другите победители са Панатинайкос, Олимпиакос и Панелиниос.

В този мач срещу бившия си отбор Ангелов получи доверието на треньора на отбора и бе един от добре изявилите се състезатели. Той игра почти 29 минути и завърши с 11 точки, 4 борби, асистенция, отнета топка и блок. Ангелов показа добър мерник от тройката и отбеляза 3 пъти от далечно разстояние. Добрата игра на българина обаче не помогна на Лариса и те загубиха от участника в Евролигата Арис. Треньорът на гостите Гордън Херберт дори си позволи да даде почивка на по-голяма част от титулярите в предпоследния мач за годината.

Брейси Райт бе най-резултатен за Арис със 16, а Фанис Кубурас за Лариса с 14 точки.

Олимпия Лариса посреща в събота на 29 декември Егалео в последен мач за 2007 година.