Игоудала и Милър водят Сиксърс до победа над Слънцата

Финикс отново губи (Getty Images)
02-03-2008 12:36

Един от най-големите трансфери в НБА през този сезон, преминаването на  Шакил О’Нийл във Финикс Сънс, не се оказва толкова успешен до момента за новия му отбор. От неговото привличане до сега тимът има актив от само 2 победи и 4 загуби, след последната срещу Филаделфия Севънтисиксърс в събота вечерта, с резултат 119-114. Това бе първата победа на Сиксърс като гости на Слънцата през последните 6 години.

Основен принос за успеха на Филаделфия имаха крилото Андре Игодала със своите 32 точки и гардът Андре Милър, който добави 25, както и 12 асистенции за Сиксърс. Отборът им имаше 57% успеваемост в стрелбата през този мач, след като в последният си мач в петък бяха „отнесени” 119-97 от Голдън Стейт. Сиксърс продължават да бъдат почти сто процентови в мачовете си след допусната загуба и от последните 12 са спечелили 11.

Слънцата губят две поредни домакинства за първи път през този сезон и изпаднаха до петото място в Западната конференция, което си делят с отбора на Далас. Тренъорът Майк Д'Антони отрече моментния спад във формата на отбора да има нещо общо с трансфера на Шак, а по скоро потърси вината в недостатъчната настойчивост на играчите му в търсене на победата и липсата на раздаване докрай на терена. О’Нийл, от своя страна, потърси проблема в защитата. „Трябва да имаме малко повече настоятелност и да спираме атаките на противника”-каза той и добави -„В момента все още се опитвам да се приспособя към отбора. Позволявам си да отправя само по 4-5 изстрела към коша като се старая да отклонявам останалите топки към върха. Основно се боря и се опитвам да се впиша в стила на игра. Главната ни задача обаче е да спираме противниците си в защита”.

Амаре Студамайър отбеляза 26 точки, а Леандро Барбоса добави 22 за Финикс. Стив Неш отново бе на познатото си ниво и завърши с 21 точки и 11 асистенции. „За момента няма нужда от паника, но в същото време осъзнаваме колко трудна е ситуацията и че не можем да играем така още дълго, защото рискуваме да застрашим шансовете си за класиране в плейофите”-каза двукратният MVP на сезона.

Севънтисиксърс водеха през почти цялото време на срещата, в опита си да прекъснат серията от 5 поредни загуби във Финикс. Техният последен успех в залата на Слънцата бе на 2-ри януари в далечната 2002 година.

Игоудала, който е бивша звезда на университета на Аризона, отбеляза кош зад централната линия със сирената за края на третата четвърт, с който отборът му поведе 83-81. Това сложи началото на серия от 15-2 за Филаделфия в началото на последната част и 7:21 минути преди края те водеха 95-83. Разликата достигна и до 16 точки (103-87) 4:52 минути преди края, но след това Слънцата заиграха по-организирано в защита и Неш взе нещата в свои ръце в нападение като отбеляза 9 точки (2 тройки и 3 наказателни удара) и подаде няколко отлични паса към съотборниците си. 18.2 секунди преди края разликата бе намалена до 115-112, но фаул и грешка на Раджа Бел, която бе 18-та за отбора на Финикс, позволиха на гостите да удържат победата.

Треньорът на Филаделфия Морис Чийкс потвирди, че за неговия отбор всичко започва и свършва с Игоудала и Милър. „Имаме нужда тези двама играчи да играят така всяка вечер за да имаме шанс да победим”, каза той пред  журналистите.