Лукойл Нефтохимик не срещна проблеми срешу Славия

Лукойл продължава да бие
13-04-2008 20:57 | Александър Сотиров

Вицешампионките от Лукойл Нефтохимик записаха очаквана, но измъчена победа в София срещу младия тим на Славия. Бургазлийки се наложиха с 23 точки разлика – 63-86. Въпреки наглед голямата разлика, мачът не бе от най-лесните за тима на Петко Маринов.

Славия, чиято група за този мач се състоеше от едва 8 състезателки се държа повече от достойно срещу класния си съперник. След първата част белите изоставаха само с 4 точки – 21:25. След 20 минути игра разликата скочи на 11, но Лукойл така и не показа кой знае колко добра игра.
През второто полувреме белите вече се пазеха от нарушения, а също така и се поизмориха, което предреши изхода на срещата.

В днешния двубой Славия бе без три от своите състезателки, които са контузени – Анна-Мария Божкова, Тонка Тенчева и Даниела Делева. Също така на пейката не бяха и Емануела и Доротея Толеви.

Най-добра за домакините днес бе Ренета Дикова. 24-годишното крило започна срещата като титуляр и за 32 минути игра вкара 14 точки, подаде 2 асистенции и пресече 4 паса, като на моменти се налагаше да играе на върха на атаката. Лиляна Илиева добави 18 точки и 10 борби, но нямаше ден в стрелбата – общо 7 от 18.

За гостенките от Лукойл Нефтохимик Наталия Топалова вкара 21 точки и овладя 9 борби, но напусна срещата за пет лични нарушения. Радостина Славова остана с 18, а Зорница Костова добави 9. Анна Соколан вкара 10 като резерва, при 100% успеваемост, а другата чуждестранна състезателка на тима – америкаката Шамика Скот вкара 7 и овладя 7 борби, но в много моменти буквално бе изолирана от повечето си съотборнички.

И двата отбора направиха много грешки – Славия 22, и Лукойл 21.