Дунав Еконт преподписа с Джамбазка

Петя Джамбазка ще гони нови титли с Дунав Еконт
07-07-2008 20:48

След като стана ясно, че шампионът при жените Дунав Еконт ще се подсили със Зорница Костова и Наталия Топалова, сега русенският клуб направи нова стъпка към оформяне на впечатляваща селекция за новия сезон, подписвайки нов договор с Петя Джамбазка. Баскетболистката, която премина в Дунав през миналия октомври и помогна на отбора да спечели титлата и да стигне до финал за купата, след кратки преговори се е съгласиала да продължи контракта си с клуба за още 2 години.

Джамбазка, която е на 30 години, висока е 178 см и играе на поста леко крило, е предпочела офертата на българския шампион, въпреки че е имала вариант да се завърне да играе в Италия, във втора дивизия. Там тя вече изигра един сезон (2005/06) за отбора на Чентро Спорт Паладио от Виченца, в италианската А-1. След това се върна в България и бе част от отбора на Рилски спортист, с който стигна до 1/4 финалите на първенството през 2007 г. ("Рилецо" отпадна именно от Дунав Еконт след две загуби). През миналото лято Джамбазка преговаряше с русенския клуб, но реши да се завърне в Италия, за да играе в отбора на Фалерия Порто Сант Елпидио в А-2. Съвсем скоро след това обаче все пак акостира в "Русе" - подписа с Дунав Еконт в средата на октомври. Вече бе късно да бъде картотекирана за турнира на ФИБА, в който русенки отпаднаха от АЕЛ Лимасол, но пък се превърна в един от основните козове в борбата за титлата и купата на България. През сезона тя записа по 13 точки, 2.81 борби, 1.69 асистенции и 2.28 отнети топки средно на мач.