ИУ Варна спечели първото си домакинство на изток

Силен мач за Цветомир Куртев (сн. LAP.bg)
21-10-2018 19:10 | BGbasket.com

ИУ Варна записа победа в първото си домакинство от редовния сезон в източния регион на мъжката А група. В залата на университета варненци се наложиха над Чавдар Троян с резултат 82:67. Така до момента баскетболистите на Петко Делев са с победа и загуба, а тези на Лъчезар Диков – с две поражения. В следващия кръг ИУ посреща Черноморец с морско дерби, а троянци посрещат Шумен.

Домакините започнаха със силно нападение и дръпнаха напред с двуцифрен аванс още през първата част за 26:15. Чавдар обаче отвърна бързо и ограничи нападението на съперника си, за да се приближи само на четири точки на почивката – 36:40. Варненци започнаха второто полувреме също като първото – със силни десет минути, в които се откъснаха напред и задържаха комфортен аванс до края на мача.

Николай Георгиев изигра силен мач за победителите и завърши с дабъл дабъл от 21 точки и 11 борби, като добави 5 блока и 4 асистенции. 19 точки вкара Цветомир Куртев, а 17 плюс 13 борби и 5 асистенции – Мартин Коцев.

Денис Титов регистрира 14 точки и 5 борби за Чавдар, 12 плюс 7 асистенции и 6 борби добави Ивайло Вучков, а 11 и 6 борби записа Михаил Танев.