Берое завърши трети на турнира в Ботевград

(сн: BGbasket.com)
10-09-2019 19:11 | Мария Маринова

Берое завърши на трето място участието си на приятелския турнир в Ботевград, който се провежда в памет на легендата на Балкан Георги Христов. В днешния си мач баскетболистите на Любомир Минчев се наложиха над Охрид с 88:84. Срещата бе оспорвана през цялото време, като не липсваха и нервни ситуации, а победителят бе определен в края.

След като пропусна двубоя срещу Рилски спортист, в игра за Берое се завърна Ивайло Тонев. На терена обаче не се появи Реджър Дауъл, който има болки в гържа. След срещата днес и двата тима получиха купи, които им бяха връчени от сина на Георги Христов - Христо.

На финала тази вечер домакините от Балкан ще се изправят срещу Рилски спортист.

Македонският тим взе инициативата в началните минути и на два пъти повеждаше със седем точки. Постепенно Берое започна да топи разликата, а след кош на Иван Лилов стигна до пълен обрат при 16:15. В оставащото време нито един от двата отбора не успя да вземе сериозно предимство и след първата част резултатът бе равен - 18:18.

Срещата продължи да бъде много равностойна и през втория период. Баскетболистите на Любомир Минчев успяха да дръпнат с 35:28, но на почивката Охрид отново водеше при 47:46. Гостите от Северна Македония вкараха девет тройки през първото полувреме срещу само една за Берое, но българският тим компенсираше с много добър процент при стрелбата за две точки.

Малко след паузата отборът от Стара Загора отново си върна водачеството. „Зелените“ поддържаха крехка преднина, като преди заключителната четвърт водеха с 64:57.

Разликата продължи да бъде няколко точки в полза на Берое и през последната част. Напрежението обаче започна да взима връх, мачът се изнерви, а заради реакциите му в средата на периода, Охрид остана без старши треньора си Мариян Илиевски, който бе изгонен. Две минути преди сирената македонският тим изравни за 78:78. Берое обаче успя отново да поведе при 85:80, като този път не изпусна водачеството си до края.

Най-резултатен за успеха бе Деян Карамфилов с 18 точки. По 15 отбелязаха Остин Прайс и Трей Моузес, а по 12 имат Иван Лилов и Александър Янев.