Категоричен старт за Монтана след 64 борби

(сн: Тони Тончев, BGbasket.com)
12-10-2019 15:29 | BGbasket.com

Монтана 2003 започна с очаквана победа защитата на титлата си в женската А група. На старта на новия сезон тимът без проблеми се наложи над Шампион 2006 с 81:42 пред собствена публика.

Далеч по-опитният тим на домакините имаше предимство при всички показатели, като най-осезаемо бе то при борбите (64 срещу 24) и асистенциите (34 срещу 12). Те отбелязаха 11 тройки срещу 4 за столичния тим, който нито веднъж не успя да се разпише от фаула. Монтана направи и доста грешки – 23, но те бяха по-малко от тези на Шампион – 25.

В следващия кръг Монтана 2003 гостува на Славия, докато Шампион 2006 посреща Септември 97.

Домакините поведоха с двуцифрена преднина още в началото на срещата при 13:3. Последваха няколко минути без кош и за двата отбора, а след първата част Монтана бе напред с 16:7. През втория период разликата продължи да расте и на почивката баскетболистките на Стефан Михайлов водеха с 45:15.

След паузата наставникът на шампионките продължи да върти състава си, а резултатността спадна. Играта бе доста равностойна, но преди заключителната четвърт Монтана все още имаше солиден аванс при 54:26. В оставащото време домакините отново вдигнаха оборотите и до края направиха победата си още по-изразителна.

Всички баскетболистки в състава на домакините успяха да се разпишат. Най-резултатна бе Габриела Костова с 10 точки и 9 борби. По 9 точки отбелязаха Габриела Николова (12 борби) и Ана-Мария Коляндрова (8 асистенции).

За Шампион 2006 по 10 точки вкараха Елена Димова (11 борби) и Виктория Койчева.