Бой между Ембийд и Таунс беляза Филаделфия - Минесота

31-10-2019 10:01 | BGbasket.com

Бой между Джоел Ембийд и Карл-Антъни Таунс беляза двубоя между Филаделфия и Минесота, завършил с успех за домакините 117:95 точки през изминалата нощ в НБА. Ембийд реализира 19 точки и 5 борби преди да бъде изключен след грозните сцени с Таунс, а Филаделфия записа четвърти пореден успех.

Домакините водеха със 75:55 точки в средата на третата четвърт, когато Ембийд и Таунс се спречкаха. Бен Симънс се намеси и задържа Таунс докато притичат останалите играчи и треньори, за да потушат скандала, а двамата бяха изгонени. „Не съм удрял никого, не трябваше да бъда остранен“, заяви Джоел Ембийд след мача. „Не изпълнихме плана си за мача. Разочарован съм“, заяви Карл-Антъни Таунс, който не отдаде голямо значение на сблъсъка с Ембийд.

Ал Хорфърд реализира 12 точки, 16 борби и 4 асистенции за победата на Филаделфия, а Андрю Уигинс завърши с 19 точки, 5 борби и 2 асистенции за Минесота.

В други мачове от тази нощ Торонто победи Детройт със 125:113. Домакините започна уверено и поведоха с 37:28 след първата част, а на почивката резултатът бе 64:58. Паскал Сиакам бе най-полезен за Торонто с 30 точки, 5 борби и 5 асистенции, а за Детройт Андре Дръмънд се отчете с 21 точки, 22 борби и 3 асистенции-

Кливланд се справи с Чикаго със 117:111 след със силна последна част, в която вкара 37 срещу 29 точки за противника. Кевин Лав реализира 17 точки, 20 борби и 6 асистенции за Кливланд, а за Чикаго Лаури Марканен завърши с 16 точки, 8 борби и 3 асистенции.

Воден от Никола Вучевич Орландо надви Ню Йоркс Никс с 95:83 точки. Вучевич се отчете с 21 точки, 13 борби и 4 асистенции.

Бостън победи Милуоки със 116:105, Бруклин загуби от Индиана със 108:118, а Оклахома отстъпи пред Портланд с 99:102 точки.

Тагове: НБА, Джоел Ембийд, Филаделфия, Минесота