Трипъл-дабъл за ЛеБрон и продължение отказаха Далас

02-11-2019 10:44 | BGbasket.com

Трипъл-дабъл на ЛеБрон Джеймс донесе четвърта поредна победа за Лос Анджелис Лейкърс след 119:110 над Далас след продължение.

ЛеБрон Джеймс вкара рекордните си за сезона 39 точки и добави 16 асистенции и 12 борби за Лейкърс. За Далас Лука Дончич също направи трипъл-дабъл с 31 точки, рекордните в кариерата си 15 асистенции и 13 борби.

Редовното време завърши 103:103, като Дани Грийн изравни със сирената, но останаха изключително сериозни съмнения, че Дуайт Хауърд задържа неправилно Сет Къри на заслон, за да не може той да стигне до Грийн навреме и да му попречи да стреля. Преди това Хауърд за малко да извади от мача Дончич, след един сблъсък между двамата, в който словенецът получи сътресение, но все пак доигра оставащите 2 минути и продължението.

Индиана записа първа домакинска победа за сезона след 102:95 срещу Кливланд. Малкълм Брогдън бе най-полезен за успеха с 25 точки, 8 борби и 6 асистенции. Победата е втора поредна за Индиана, след като преди това тимът стартира сезона с три поредни загуби.

Шампионът Голдън Стейт загуби от Сан Антонио със 110:127. Пати Милс реализира 31 точки за Сан Антонио, а ЛаМаркъс Олдридж добави 22 точки. Д′Анджело Ръсел бе най-резултатен за Голдън Стейт с 30 точки.

Бостън записа четвърта поредна победа след успех със 104:102 над Ню Йорк. Джейсън Тейтъм вкара кош 1,3 секунда преди сирената и донесе победата на Селтикс. Тейтъм завърши с 24 точки, а най-резултатен бе Кемба Уокър с 33 точки. Маркъс Морис се отличи за Никс с 29 точки.

Янис Антетокунбо записа дабъл-дабъл - 29 точки и 14 борби за победата на Милуоки над Орландо със 123:91. Ерик Бледсоу добави 18 точки за успеха на Бъкс.

Бруклин се наложи над Хюстън Рокетс със 123:116. Торин Принс вкара 27 точки и 12 борби, а Кайри Ървинг завърши с 22, но и много грешки. Джеймс Хардън реализира 36 за Хюстън.

Сакраменто победи Юта Джаз със 102:101 (28:18, 23:30, 30:32, 21:21), с точен наказателен удар от Харисън Барнс, и въпреки че Юта водеше три секунди преди края. Де′Арън Фокс вкара 25, а 24 точки за гостите записа Донован Мичъл.