Академик Бултекс 99 с втора победа в Балканската лига

19-11-2019 21:36 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 спечели и втория си мач от тазгодишното издание на Балканската лига. Баскетболистите на Асен Николов се наложиха като гост над Ибър Рожае със 79:69. Заради изключително студената зала в Рожае, първоначално българският тим не излезе да загрява, но след около час закъснение, срещата все пак започна. Мачът пропусна Василие Кнежевич, който е контузен.

Гостите загубиха борбата (31 срещу 38) и направиха с две грешки повече (9 срещу 7), но компенсираха с по-добър процент при стрелбата за две точки (62% срещу 52%), като отбелязаха 12 тройки срещу 9 за опонента си.

След този двубой Академик Бултекс 99 е с баланс 2-0, а само след два дни има нов мач – в четвъртък срещу Пея в Косово. Загубата бе първа за черногорския тим, който има и две победи.

След оспорвани начални минути отборът от Пловдив направи серия от 13:0 и се откъсна в резултата, а след първата част водеше с 23:13. Вторият период бе доста по-равностоен, като на почивката домакините успяха да свалят част от изоставането си за 35:42.

Интригата се запази и след паузата, а преди решителните десет минути Ибър Рожае се доближи само на 5 точки от своя съперник. Въпреки натиска на съперника обаче, Академик Бултекс 99 не изпусна водачеството си и в края спечели и с двуцифрена разлика.

Най-резултатни за успеха с по 15 точки бяха Шакир Смит, Васил Бачев и Уилям Пери. 14 точки отбеляза Тенчо Тенчев (4 тройки), а с дабъл-дабъл от 12 точки и 11 борби е Обрад Томич.

За Ибър Рожае с 18 точки е Неманя Гарванич. Неманя Симович вкара 11, а с 10 е Надим Фелец.