Четвърта поредна загуба изхвърли Балкан от ФИБА Къп

(сн. FIBA.basketball)
20-11-2019 20:43 | Мария Маринова

Балкан отпадна от груповата фаза на ФИБА Къп. Кръг преди края й, „зелените“ загубиха всякакви шансове да продължат напред, след като отстъпиха на Клуж у дома със 76:86. Гостите поведоха от самото начало и въпреки че направиха повече грешки от съперника си (25 срещу 15), имаха предимство по основните показатели и нито веднъж не изпуснаха водачеството си.

Баскетболистите на Йовица Арсич вече имат четири поражения в надпреварата и само една победа и ще завършат трети или четвърти в групата си. С днешния си успех пък румънският тим си осигури място в следващия етап.

За Балкан остава само още един мач от надпреварата – след седмица срещу Сьодертеле Кингс в „Арена Ботевград“. Припомняме, че през миналия сезон българският шампион достигна до Топ 16 на турнира.

Двубоят започна много лошо за домакините, които допуснаха серия от 0:10, а Кени Хол светкавично натрупа две лични нарушения. „Зелените“ правеха куп пропуски при стрелбата и имаха само един кош от игра за първите осем минути. Това позволи на Клуж да поведе с 21:6, а след първата четвърт гостите бяха напред с 25:11.

Баскетболистите на Михай Силвъшан продължиха да бъдат много стабилни в подкошието, където почти нямаха пропуск, и увеличиха аванса си на 19 точки. Последваха размяна на кошове, а на почивката Балкан изоставаше с 29:45.

Клуж поддържаше солидна преднина и в началото на второто полувреме. В средата на третата част обаче, при 54:34 за гостите, напрежението взе връх, а Крис Минков и Керън Джонсън получиха технически нарушения. Преднината на гостите достигна 28 точки, а преди заключителната четвърт Балкан намали за 51:71.

Последната част бе доста равностойна. „Зелените“ изиграха силни финални минути и стопиха голяма част от пасива си, но крайният победител вече бе ясен.

Най-резултатен за победителите бе Керън Джонсън с 13 точки. Дарко Планичич и Артис Ате отбелязаха по 11 точки, с по 10 са Донатас Таролис и Карло Жганец.

За Балкан по 13 точки вкараха Алекс Симеонов и Марко Радонич. С 11 е Джордан Калахан, а 10 има Кени Хол.