Клипърс обърна Бостън, шоуто на Лука продължава (видео)

21-11-2019 10:14 | BGbasket.com

Лос Анджелис Клипърс записа драматична победа в Националната баскетболна асоциация. Тимът се наложи над Бостън пред собствена публика със 107:104. Домакините наваксаха 7 точки пасив в последните 2:21 минути, за да спечелят срещата след продължение.

Лу Уилямс бе най-резултатен за победителите с 27 точки, а в първия си мач заедно Пол Джордж и Кауай Ленард нанизаха общо 42 – съответно по 25 и 17. За Бостън над всички с 30 е Джейсън Тейтъм.

Лука Дончич продължава с невероятното си представяне през този сезон. Той направи седмия си трипъл-дабъл от общо 14 срещи при разгромната победа срещу Голдън Стейт със 142:94. Словенският национал записа на сметката си 35 точки, 10 борби и 11 асистенции, като стана най-младият играч с подобен трипъл-дабъл за по-малко от 25 минути игра. За „воините“ Ерик Паскал вкара 22, като това бе най-тежкото поражение за тима от 1972 г.

В друг интересен мач Денвър надви Хюстън у дома със 105:95, с което прекъсна серията на „ракетите“ от осем поредни победи. С 27 точки и 12 борби за победителите завърши Никола Йокич, докато за съперника 27 точки отбеляза и Джеймс Хардън.