Дейвис поведе Лейкърс, Дончич пак най-полезен за Далас

23-11-2019 10:15 | BGbasket.com

Антъни Дейвис реализира 33 точки, 11 борби и 7 асистенции, а ЛеБрон Джеймс добави 23 точки, 6 борби и 14 асистенции за победата на Лос Анджелис Лейкърс над Оклахома със 130:127 като гост в редовния сезон на НБА.

„Намерихме начин да победим независимо от хода на мача. И то срещу отбор, който играе много добре като домакин“, коментира ЛеБрон Джеймс.

Гардът на Лейкърс Ражон Рондо бе дисквалифициран в началото на четвъртата част след като извърши грубо нарушение Денис Шрьодер, а след това отправи обидни реплики към съдиите.

Лос Анджелис Клипърс се справи с Хюстън у дома със 122:119, въпреки 37 точки, 8 борби и 12 асистенции на Джеймс Хардън за Рокетс. Лу Уилямс изигра добър мач за Клипърс, завършвайки с 26 точки, 3 борби и 8 асистенции, а Кауай Ленард допринесе с 24 точки, 6 борби, 3 асистенции и 3 откраднати топки.

Ленард реализира изключително важен кош 15 секунди преди края на двубоя за 120:119, а после Пол Джордж вкара два наказателни удара и оформи крайния резултат.

Пред погледа на Дирк Новицки младата звезда Лука Дончич отново бе най-полезен за Далас с 30 точки, 7 борби и 14 асистенции при разгрома със 143:101 над Кливланд.

Голдън Стейн претърпя поражение като гост на Юта със 109:113, а Чикаго отстъпи пред Маями със 108:116.