Монтана 2003 с рутинна победа в А група след трипъл-дабъл на Коляндрова

(сн: Тони Тончев, BGbasket.com)
28-11-2019 19:28 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа очаквана победа в женската А група. След успеха срещу Берое в Адриатическата лига снощи, днес тимът на Стефан Михайлов се наложи убедително над НСА със 76:40 отново пред собствена публика. С основен принос за успеха бе Анна-Мария Коляндрова, която завърши срещата с трипъл-дабъл 19 точки, 10 борби и 11 асистенции.

Домакините дръпнаха с двуцифрен аванс още през първата четвърт и до края нямаха проблем да спечелят срещата. Тимът имаха сериозно предимство при борбите (52 срещу 37), направи повече асистенции (31 срещу 16), по-малко грешки (22 срещу 31). Шампионките нямаха ден от тройката, където бяха едва 4/20, но съперникът им изпусна и трите си опита.

Победата бе шеста за Монтана 2003, който в следващия кръг почива. НСА е с баланс 3-3, а след седмица за тима предстои визита на Шампион 2006.

Домакините стартираха мача много силно още от самото начало и след десет минути игра водеха с 18:7. Ситуацията бе идентична и през втория период, след който разликата скочи почти двойно за 36:13 на почивката. Въпреки многото си пропуски от далечно разстояние, баскетболистките на Стефан Михайлов правеха далеч по-малко грешки и доминираха при останалите компоненти от играта.

След паузата играта бе доста по-равностойна. Монтана намали оборотите, но без да позволява разликата да падне под 20 точки и преди заключителната четвърт водеше с 55:30. Домакините стартираха последната част със серия от 10:2. Малко след това авансът им достигна 40 точки, но мачът на практика вече се доиграваше.

Габриела Николова бе най-резултатна за успеха с 20 точки,  11 борби и 6 асистенции. Анна-Мария Коляндрова се отчете с 19 точки, 10 борби и 11 асистенции, а 13 точки отбеляза Евгения Нацкина.

За гостите, които бяха с група от девет баскетболистки, над всички бе Мария Генчева с 20 точки и 11 борби, Моника Недялкова добави 10 точки.