Монтана 2003 овладя 60 борби при седмата си победа в А група

(сн. БФБ)
30-11-2019 18:34 | BGbasket.com

Монтана 2003 продължава без грешка в женската А група през този сезон. Шампионките очаквано не сбъркаха и срещу Славия у дома, като се наложиха над своя съперник с 98:58. Те поведоха още след няколко минути игра и до края нямаха проблем да задържат аванса си.

Най-сериозното предимство на домакините бе в подкошието, където те овладяха 60 борби срещу 24 за съперника.

Победата бе седма за Монтана в западния регион, а в следващия кръг тимът почива. За Славия пък предстои домакинство на Септември 97.

Гостите поведоха със 7:4 в началото на срещата, но баскетболистките на Стефан Михайлов бързо взеха инициативата. Те отбелязаха 11 безответни точки и след десет минути игра водеха с 26:14. През втория период Монтана се възползва от предимството си в подкошието и на почивката бе напред с 51:32.

След паузата играта започна сравнително равностойно, като домакините не позволяваха разликата да падне под 15 точки. Те изиграха силни финални минути на частта и преди заключителния период водеха с най-голямата преднина в своя полза до момента при 75:51. Въпреки че на практика вече крайният изход на срещата бе ясен, до края Монтана не намали оборотите и направи успеха си още по-изразителен.

Най-резултатни за успеха с по 15 точки бяха Димана Макариева (13 борби) и Радостина Димитрова. По 14 точки имат Христина Иванова и Йоана Иванова. С 12 точки и 11 борби е Евгения Нацкина, а 11 точки добави Виктория Стойчева.

За Славияпо 17 имат Вероника Джикова и Александра Петрова (плюс 9 борби).