Шампион 2006 с първа победа за сезона при жените

(сн: Тони Тончев, BGbasket.com)
30-11-2019 19:08 | Мария Маринова

Шампион 2006 записа първа победа в женската А група през този сезон. В среща от западния регион тимът се наложи като гост над Септември 97 с 62:51, най-вече след по-силно първо полувреме.

Най-сериозното предимство на гостите бе при стрелбата за две точки (41% срещу 32%), но като цяло отборите имаха сравнително сходни показатели.

След този двубой и двата тима са с баланс 1-5. В следващия кръг Септември 97 гостува на Славия, докато за Шампион 2006 предстои домакинство на НСА.

Домакините започнаха срещата с пет поредни точки. След това обаче отборът на Лъчезар Коцев отвърна със серия от 12:0 и се откъсна в резултата, като след първата част водеше с 15:7. Малко след началото на втория период разликата в полза на Шампион стана двуцифрена. Тимът се възползва от многото пропуски на съперника си и на почивката бе напред с 36:17.

След паузата обаче Септември показа различно лице. Отборът започна да топи пасива си и преди заключителната четвърт изоставаше с 40:49. При оставащи две минути и половина до края домакините свалиха разликата само на 6 точки. До края обаче тимът не успя да се разпише повече, a Шампион спечели с двуцифрена разлика.

Над всички за победителите бе Елена Димова, която завърши срещата с 23 точки и 14 борби. С 18 точки, 8 борби, 7 асистенции и 5 откраднати топки e Ванина Василева.

За Септември 97 Константина Какогиани наниза 16 точки, с 13 точки и 10 борби е Андреа Николова.