Една част стигна на Чавдар срещу Рилски -2

(сн: BGbasket.com)
01-12-2019 18:42 | BGbasket.com

Победната серия на Чавдар Троян в мъжката А група продължава. Тимът записа седми пореден успех в шампионата, след като се наложи над Рилски спортист -2 с 97:75 пред собствена публика.

Домакините изоставаха с двуцифрена разлика през първото полувреме, но спечелиха срещата най-вече след силна трета четвърт. Най-сериозното им предимство бе при борбите (43 срещу 30), стрелбата за две точки (62% срещу 51%) и броя на вкараните наказателни удари (22/29 срещу 6/6).

След този двубой Чавдар Троян е с баланс 7-1, а в следващия кръг гостува на Шумен. Рилски спортист -2 има три победи и пет поражения, а след седмица приема ЦСКА.

Гостите поведоха с 13:2 в началото на срещата, но баскетболистите на Лъчезар Диков отвърнаха с 16 безответни точки и бързо стигнаха до пълен обрат. Последваха оспорвани минути, а след първата четвърт тимът от Самоков бе напред с 28:26 след силен старт на Васил Попов.

През втория период разликата в полза на Рилски спортист -2 за кратко отново стана двуцифирена, но в края на полувремето домакините намалиха за 47:49. Много силно за гостите се включи и Мирослав Васов, докато за съперника дабъл-дабъл още на почивката имаше Станислав Славейков.

Подемът в играта на Чавдар Троян продължи и след паузата, като тимът стартира второто полувреме със серия от 16:2. Домакините демонстрираха много висока резултатност през тази трета част, като лимитираха съперника си едва до 9 точки и преди заключителната четвърт водеха със 79:58.

Осем минути преди сирената авансът на Чавдар достигна 27 точки, като на практика в останалото време мачът се доиграваше.

Над всички за победителите бе Станислав Славейков, който завърши срещата с 25 точки и 17 борби. С дабъл-дабъл от 22 точки и 10 борби е Райко Дундалов. Тодор Колев отбеляза 17 точки, 15 има Денис Петков, а с 12 е Томислав Минков.

За Рилски спортист -2 с 21 точки и 10 борби се отчете Мирослав Васов, 15 точки вкара Васил Попов, с 12 е Адриан Белишки.