Шумен с втора победа във Видин за два дни

(сн. shumenbasket.org)
01-12-2019 18:58 | BGbasket.com

Шумен записа втора поредна победа във Видин само в рамките на около 24 часа. Тимът спечели и втория си мач срещу Видабаскет, като този път се наложи над своя съперник с 98:85. Двубоят бе много оспорван до средата на третата част, когато гостите натрупаха разлика и не я изпуснаха до края.

След този двубой Шумен е с баланс 6-2, а след седмица приема Чавдар Троян. Видабаскет има победа и шест поражения, като му предстои визита на Славия.

Гостите отбелязаха първия кош в срещата, но след това съперникът им направи серия от 10:2. През първата част двата отбора не спряха да си разменят водачеството и след края й резултатът отново бе равен – 25:25. Видабаскет поведе с няколко точки в началото на втория период и поддържаше крехък аванс до почивката, когато бе напред с 47:45.

След паузата обаче Шумен взе инициативата и само за няколко минути си върна водачеството. Малко след това гостите дръпнаха и с двуцифрена разлика, а преди заключителната четвърт водеха със 74:66. Шест минути преди сирената авансът им достигна 16 точки, като до края те нямаха проблем да удържат водачеството си.

Николай Николов завърши с 23 точки и 9 борби за победителите. Красимир Димитров също се включи силно с 18 точки, 7 борби и 6 асистенции. Кирил Кирилов вкара 15 точки, 13 има Виктор Серафимов, а с 12 се отчете Димитър Янчев.

За домакините най-резултатен бе Алън Куршумов с 27 точки, като той овладя и 7 борби. Юлиян Цветанов записа 18 точки и 7 асистенции, с 12 точки е Мартин Тодоров, а по 11 добавиха Теодор Киров и Мартин Мандалски.