Левски Лукойл се разправи лесно с Академик Бултекс 99

(Снимка: BGbasket.com, Тони Тончев)
01-12-2019 19:34 | Мария Мицова

Левски Лукойл се наложи абсолютно безапелационно над Академик Бултекс 99, с 96:64 в зала "Триадица".

"Сините" нямаха никакви проблеми срещу много безидеен състав на пловдивчани, който продължава невероятните амплитуди в представянето си. Левски от първата минута бе много активен и в двете фази, играеше силно атакуващо и разбиваше всякакви планове за нападение на Академик.

Левски тръгна със серия от 9-0, в средата на първата част разликата им бе двуцифрена, а стигна до 20 точки още в 13-а минута.
Малко след това в игра за домакините се завърна Христо Захариев, който пропусна последните 5 седмици.

Академик изкара пет минути без кош във втория период, и 3 преди края на полувремето разликата вече бе над 30 и сериозно обезсмисли случващото се на терена. Почивката дойде при 57:26.

Академик показа живот в третата четвърт и известно време опитваше да наваксва, но Левски поддържаше спокойно 30-тина точки аванс.

Погромът продължи и в последната четвърт, като разликата подгони 40 точки, а мачът се доиграваше.

Йордан Минчев изигра страхотен мач и под двата коша с 13 точки, 11 борби, 6 асистенции и 4 откраднати топки, Борислав Младенов вкара 11 за победата. Най-резултатен бе Брандън Йънг със 17.

За Академик Обрад Томич завърши със 16 точки и 10 борби. Васил Бачев вкара 17. Само пет минути записа един от основните играчи на тима от Пловдив Шакир Смит.