Юноши U19: Спортни таланти излезе трети след успех над ЦСКА

04-12-2019 09:01 | Мария Мицова

Спортни таланти взе четвърта победа за сезона в Елитна група за юноши U19, Запад, след 75:70 над ЦСКА.

Въпреки силно скъсения си състав, с контузия на един от основните си играчи Мартин Петров, Спортни таланти се справи и в големи етапи от двубоя имаше добър аванс.

ЦСКА, също без основен гард като Кристиян Икономов, влезе трудно в мача, като още в средата на първата част разликата стана двуцифрена, и се увеличи още до почивката. Играта на символичните домакини вървеше отлично и те водеха с 38:22 след 20 минути.

ЦСКА излезе доста променен за второто полувреме и успя да скъси дистанцията, но в началото на последната четвърт отново Спортни таланти имаше стабилна преднина от десетина точки.

Силите им обаче привършваха и в заключителните 3-4 минути "червените" направиха нов страхотен рейд, вкараха няколко тройки и се доближиха само на точка от противника.

Важни тройки обаче паднаха и от другата страна и Спортни таланти удържа финалните моменти, за да стигне до успеха.
33 точки за него реализира Томислав Минков, 13 добави Радостин Димитров. За ЦСКА Емилиян Грудов записа 21, а Николай Петков 16.

Шести кръг завършва днес с мача Шампион 2006 - Академик София от 10.30.