ЦСКА оцеля срещу Жалгирис след трилър в Москва

(сн. euroleague.net)
05-12-2019 21:24 | BGbasket.com

ЦСКА Москва записа драматична победа в Евролигата. Пред собствена публика тимът се наложи над Жалгирис с 85:82 в двубой, преминал през куп обрати и завършил след продължение. В герой за домакините се превърна Майк Джеймс, който донесе победата на тима след тройка със сирената. Двубоят бе под №400 за литовския гранд в турнира през този век.

След този мач тимът на Димитрис Итудис е с баланс 8-4, докато Жалгирис е с 3-9 и в серия от шест поредни поражения в турнира.

Гостите започнаха по-добре срещата и още след десет минути игра водеха със 17:9. Те поддържаха крехък аванс и през втория период. ЦСКА Москва обаче завърши полувремето със серия от 11:2 и на почивката водеше с 32:31 след тройка на Бейкър, която бе и първата в мача изобщо.

След паузата играта бе много равностойна, а преди заключителната четвърт преднината от точка на домакините се запази. Драмата продължи до последно, като 45 секунди преди края резултатът бе равен – 69:69. До края обаче никой не успя да се разпише и мачът бе пратен в продължение.

В добавеното време двата тима не спряха да си разменят водачеството. Четири секунди преди края ЦСКА получи право да организира последна атака при 82:82, а тройка със сирената на Майк Джеймс донесе успеха за домакините.

Янис Стрелниекс бе най-резултатен за победителите с 20 точки, 19 има Майк Джеймс.

За гостите с 19 точки се отчете Томас Уокъп, 15 вкара Лукас Лекавичус.