Славия преодоля Видабаскет с първи 100 за сезона

08-12-2019 17:59 | Мария Мицова

Трета поредна и общо пета за сезона победа записа Славия като домакин на Видабаскет след 100:85 в зала Триадица.

Славия води през цялото време, с изключение на кратки моменти от първата четвърт, като прогресивно увеличаваше аванса си до края, за да вкара 100 за първи път през сезона.

Видинчани гостуваха без капитана си Юлиян Колев, но отново новите попълнения на тима - юношите на Шампион 2006 Мартин Тодоров и Алън Куршумов - се включиха страхотно.

Първото полувреме бе сравнително равностойно и интересно, като Славия водеше, но така и не успя да се откъсне и да успокои нещата в своя полза. Видабаскет непрекъснато успяваше да се доближи до противника, като действаше стабилно в подкошието.

След почивката "белите" играеха доста бързо и на контраатака вече взеха по-добра преднина в края на третата част. Силите на Видабаскет видимо се изчерпаха в заключителния период, като Славия пусна и младите си баскетболисти в игра за последните 7-8 минути.

Славия се радваше на добър процент на успеваемост, който падна чак в края. Домакините реализираха 12 тройки, разпределени равномерно между играчите.

Нов страхотен мач за Славия изигра Даниел Запрянов, с 25 точки и фантастичен процент - 11/12 за 2 точки, 2/2 за три и 1/1 от фаула. Двуцифрен актив регистрираха още петима от "белите" - Кристиян Георгиев и Петър Христов с по 12, Дамян Стоянов с 11 и Цветомир Акимов и Лъчезар Везирски с по 10.

Алън Куршумов завърши с 24, Мартин Тодоров добави 22, 20 отбеляза и Теодор Киров плюс 10 борби.