Костуркова и Целе нанесоха втора загуба на Берое в Адриатическата лига

11-12-2019 20:43 | BGbasket.com

Берое Стара Загора претърпя второ поражение от началото на сезона в Адриатическата лига. Шампионът в надпреварата отстъпи като гост на един от основните си конкуренти Цинкарна Целе, където играе Мария Костуркова, с 64:80. след по-силно второ полувреме. За пореден двубой „зелените“ бяха без Петя Бояджиева.

Домакините имаха предимство най-вече при стрелбата за две точки (50% срещу 39%) и при борбите (48 срещу 42).

Победата бе осма за словенския отбор, който има и едно поражение. Тимът от Стара Загора е с баланс 7-2. След седмица Берое приема ЖКК Кралево, докато Цинкарна Целе гостува на Будучност.

Българският тим започна срещата с 8 поредни точки, но шест минути след началото домакините обърнаха за 17:15 след кош на Мария Костуркова. След това резултатността значително спадна, като след първата четвърт Цинкарна Целе бе напред с 19:18.

Още в началото на втория период баскетболистките на Таня Гатева си върнаха водачеството. Те поддържаха крехък аванс почти през целия втори период, но след силни финални минути, на почивката тимът на Дамир Гъргич отново бе напред при 37:34.

Цинкарна Целе имаше леко предимство след паузата. Гостите за кратко отново поведоха, но след серия от 12:3, преди заключителната четвърт съперникът им водеше с най-голямата разлика с своя полза до момента при 57:48.

Домакините отбелязаха 6 поредни точки на старта на последната част и направиха аванса си още по-внушителен. До края Берое не успя да свали двуцифрения си пасив и загуби срещата.

Любопитното е, че почти всички точки на Цинкарна Целе бяха отбелязани от титулярните баскетболистки – 78 от 80. Най-резултатна бе Снежана Богичевич с 20, с 18 точки и 7 борби е Мария Костуркова. Андриона Кийс добави 16 точки и 10 борби, а 15 точки вкара Тейлър Диър.

Над всички за Берое Стара Загора бе Теодора Динева с 18 точки, 13 вкара Карина Константинова.