13-годишна донесе победа №5 на Славия

11-12-2019 20:05 | BGbasket.com

13-годишната Яна Карамфилова бе най-добра за петата победа на Славия в А група - 72:47 - срещу Шампион 2006.

Яна стартира страхотно през първото полувреме, когато за 16 минути вкара 16 точки, взе 7 борби и открадна три топки. Накрая Карамфилова, която след пет дни става на 14, приключи с 20 точки и 9 борби за 30 минути. Това бе и най-добрият ѝ мач от дебюта при жените досега.

Шампион 2006 започна по-добре двубоя със серия от 8-0, но Славия успя да изравни играта до средата на първата четвърт. Символичните гости отново взеха лек аванс, преди в последната минута "белите" да направят пълен обрат и да поведат за първи път и да вземат четвъртината със 16:13.

Славия направи свое 8-0 на старта на втория период, за да се откъсне напред в резултата с двуцифрен аванс. Шампион 2006 не успя да вкара от игра в продължение на 6 минути до края на полувремето и така разликата скочи до 19 точки, а почивката дойде при 39:23.

В третата част силите бяха изравнени, но и пропуските - доста, като четвъртината бе много слаборезултатна.

Четвъртата не бе много по-обещаваща, като за първите четири минути от нея двата състава си бяха отбелязали само по един кош. Както и в третия период обаче Славия поддържаше 15-тина точки аванс, а в последните две минути от двубоя го направи 20.

Финалните моменти бяха за най-младите състезателки в двата състава, но нищо не се промени в резултата, освен че славистките завършиха с още по-сериозна преднина - 72:47.

Александра Петрова завърши с 10 точки и 7 борби за успеха, Вероника Джикова не бе далеч от трипъл-дабъл, с 8 точки, 9 асистенции и 7 борби.

Ванина Василева отбеляза 13 за Шампион, 11 добави Елена Димова, с 8 точки и 10 борби завърши Микаела Дамянова.