Любо Минчев: От средата на третата четвърт заиграхме по-добре

15-12-2019 10:50 | BGbasket.com

Старши треньорът на Берое Любомир Минчев коментира победата на отбора си срещу Ямбол в 11-ия кръг от редовния сезон на НБЛ снощи:

„През първото полувреме приличаше на мача с Черно море преди 2 седмици. Днес от средата на третата четвърт заиграхме по-добре. Не мога да кажа, че сме играли чак толкова слабо през първото полувреме, просто процентът ни в стрелбата не беше висок. През второто полувреме процентът ни рязко се повиши, което доведе и до убедителната разлика накрая. На полувремето се карах на играчите, че допуснаха да ни вкарат много точки. Новото попълнение Зак Монахан го познавам отдавна, искали сме го и преди. Той е на една тренировка с отбора. Според мен той ще ни помогне много. До края на годината ни чакат два мача, които няма да са лесни. Имаме тежко гостуване в Плевен, няма да ни бъде леко там. Надявам се да завършим позитивно.“

Баскетболистът на тима Иван Лилов добави:

„През първото полувреме отборът на Ямбол ни вкара доста точки. Отдавам го на леко подценяване от наша страна. През второто полувреме натрупахме преднина. Ние имаме широк състав в момента, докато те са по-малко хора и това даде отражение. Новият ни съотборник Зак Монахан дори на една тренировка изглежда доста добре. Надявам се да пасне в отбора. Предстои ни много труден мач в Плевен. Всеки един от тях е стрелец, вкарват по 14-15 тройки на домакинство. Обичат да играят на нисък пост с Маринчешки, който е в супер форма. Ще бъде тежко, имаме 8-9 дни дотогава да се подготвим и да не се изложим, както с Академик Пловдив.“

Тагове: Любо Минчев, Иван Лилов, Берое, НБЛ - мъже