Ямбол нанесе първа загуба на Черно море при юношите U19 на Изток

16-12-2019 12:16 | BGbasket.com

Тунджа Ямбол и Черно море Тича изиграха изключително оспорван мач за край на календарната година в шампионата за юноши U19 на Изток.

Ямболии се наложиха със 78:77, като така нанесоха първа загуба на Черно море в редовен сезон от година и половина.

По този начин двата състава са с актив 7-1, като Тунджа води благодарение на по-добрата си точкова разлика до момента през сезона. Първият мач между двата отбора завърши също с точка разлика.

Черно море започна по-силно, но с много силна втора четвърт Ямбол обърна и поведе с двуцифрена разлика за 47:36 на почивката. Варненци почти догониха съперника в четвъртата част, като изравниха малко преди края. След поредица размени на водачеството в крайна сметка успехът остана за момчетата на Стойо Чолаков.

Георги Герганов реализира 18 за Ямбол, Пламен Илиев добави 16, а Николай Нинов 15.

Най-резултатен за "моряците" беше Берк Мехмед с 26 точки. Михаил Молдов отбеляза 17, а Александър Стойков - 16.