Първи старт и страхотен мач за Везенков, Анадолу окупира върха

(сн. euroleague.net)
11-01-2020 00:08 | BGbasket.com

Александър Везенков бе титуляр за първи път този сезон и изигра страхотен мач за победата на Олимпиакос над Валенсия като гост с 93:91.

Мачът бе много важен за надеждите на Олимпиакос за място в плейофите.

Везенков игра най-много от целия тим, и единствен над 26 минути - цели 34. Той вкара 17 точки с три тройки и взе 7 борби, като реализира и един фамозен кош в самия край на третата четвърт за 68:61. Точките на българина трябваше да са 19, но съдийската маса и статистическия екип във Валенсия зачете един негов кош на Йоргос Приндезис.

Двубоят бе оспорван и напрегнат от първата до последната минута, но през цялото време Олимпиакос бе тимът, който владееше по-добре себе си на терена.

Гърците нанесоха удара си в третата част и въпреки опитите до края за догонване от страна на Валенсия, Олимпиакос издържа.
Фернандо Сан Еметерио вкара 23 за испанския отбор. С 18 най-резултатен за гостите завърши Приндезис.

В дербито на този 18-и кръг Анадолу Ефес победи Барселона като гост с 86:82 след инфарктен завършек.

Въпреки изгонването на старши треньора на турците Ергин Атаман в четвъртата част, Шейн Ларкин бе отново във вихъра си за успеха.

След като изоставаше през целия мач, Барселона направи серия от 14-0 на старта на четвъртия период за обрата. След това Анадолу обаче финишира с 20-6, за да си върне преднината, а Ларкин бе героят с точни наказателни удари за победата и 26 точки.

Брандън Дейвис вкара 20 за Барселона.

Анадолу Ефес е лидер, заради победата си в директния мач с Реал Мадрид, а Барселона падна до трето място.