Берое без проблеми в старозагорския сблъсък с Локомотив

11-01-2020 15:45 | BGbasket.com

Със старозагорски сблъсък започна програмата на първата четворка в женската А група. Днес като формален гост в зала „Общинска“ в Стара Загора Берое се наложи над Локомотив по категоричен начин – 109:56. Категорично спечелени четири части от баскетболистките на Таня Гатева доведоха до категоричния краен резултат.

Другата среща от първия кръг между Монтана 2003 и Славия е отложена, а в следващия кръг Берое ще се изправи в дербито на българското първенство срещу Монтана, докато Локомотив ще гостува на Славия.

Изключително силно нападение в началото на мача доведе до 32 точки за Берое само за една част и преднина от цели 19. След като зададе тон на мача, тимът спечели категорично и втората десетка, за да се откъсне с 59:28 на почивката. Поредна силна част за Берое доближи разликата до 50 точки след 30 минути игра, а до края тимът вкара над 100, побеждавайки съперника си с близо два пъти повече точки от неговите.

Калина Аксентиева записа 30 точки, по 7 борби и отнети топки и 5 асистенции за победителките, 26 точки плюс 9 асистенции добави Гергана Иванова, а с 20 точки се отчете Радослава Бъчварова.

За Локомотив Преслава Колева завърши с 19 точки и 5 борби, а 11 плюс 8 асистенции добави Дебора Филипова.