Славия стартира ударно 2020-а срещу Чавдар Троян

(сн: BGbasket.com, Тони Тончев)
12-01-2020 20:03 | Мария Мицова

Славия започна успешно 2020-а с успех над Чавдар Троян в първи мач от новото завъртане в А група-мъже след 93:77.

"Белите" изостанаха на старта на първата четвърт, но след това направиха пълен обрат и с много силна игра в подкошието поведоха с двуцифрена разлика още в началото на втория период.

Чавдар Троян успя да се задържи на десетина точки от съперника и с добра серия точно след почивката се доближи само на една атака разлика от Славия.

Домакините обаче реагираха светкавично и до края на третата четвърт отново водеха с над 10 точки. Само за този период те реализираха 32 точки, за да покажат надмощието си.

Силите на Чавдар приключиха за последните 10 минути и в тях Славия довърши спокойно задачата си. Разликата стигна и мина 20 точки и финалните моменти се доиграваха.

Кристиян Георгиев направи нов страхотен мач, като наниза 34 точки (5 тройки). Дамян Стоянов взе 17 борби плюс 13 точки и 8 асистенции. Иван Тилев добави 16 точки и 10 борби, 13 вкара и Даниел Запрянов.

Славия завърши с 54 борби и 27 асистенции.

За Чавдар Антон Диков реализира 18, Станислав Славейков 17, а Райко Дундалов 13.