Чавдар се затрудни срещу Видабаскет, но остана непобеден в Троян

(сн. BGbasket.com)
19-01-2020 18:51 | BGbasket.com

Чавдар Троян изигра силни последни минути като домакин на Видабаскет и победи с 95:89 в мач от 12-ия кръг на мъжката А група. Видиначани успяха да пътуват за гостуването си, въпреки финансовите проблеми на клуба, и се представиха добре срещу силния си съперник. До момента троянци са с девет победи и три загуби, като има шест победи в шест домакинства, а Видабаскет – с 2-10. В следващия кръг Чавдар гостува на Рилски спортист -2, а днешният му съперник – на Шумен.

Редица смени на водачеството и изравнявания в много оспорвано първо полувреме доведоха до минимална преднина за гостите от Видин на почивката – 47:44. След подновяването на играта Чавдар взе преднина и остана напред по-дълго, стигайки до 73:66 след 30 минути игра. Видабаскет обаче започна последната част със серия от 13:3 и отново излезе напред, а след оспорвани минути се стигна до 87:87. Минута и 44 секунди преди края гостите поведоха с 89:88, но троянци направиха серия от 7:0 и взеха победата.

Станислав Славейков записа 33 точки, 13 борби и 5 асистенции за победителите, 21 точки и 11 борби добави Райко Дундалов, а Георги Дамянов завърши с 14 точки, 7 борби и 6 асистенции.

За Видабаскет Алън Куршумов записа 29 точки и 7 борби, а с 28 точки, 8 асистенции и 6 борби с отчете Калоян Петров. Теодор Киров добави 17 точки и 9 борби.