Хюстън спря черната серия, Атланта срази Клипърс

23-01-2020 10:09 | BGbasket.com

След четирите поредни загуби Хюстън най-после се върна на победния път, като надви Денвър у дома със 121:105. Много силен мач за победителите изигра Ръсел Уестрбук, който завърши с 28 точки, 16 борби и 8 асистенции. Джеймс Хардън добави 27 точки.  За съперника с трипъл-дабъл от 19 точки, 12 борби и 10 асистенции е Никола Йокич.

Атланта поднесе една от изненадите в мачовете през изминалата нощ в Националната баскетболна асоциация. Пред собствена публика тимът надви Лос Анджелис Клипърс с 95:102 след обрат в последните минути. Над всички за успеха бе Джон Колинс с 33 точки и 16 борби. В отсъствието на Кауай Ленард, получил почивка заради проблеми с коляното, най-резултатен за гостите бе Монтрез Харл. Заради травми срещата пропуснаха също Пол Джордж и Трей Йънг.

В друг мач Маями победи Вашингтон на свой терен със 134:129 след продължение. Тайлър Хероу се отчете с 25 точки за успеха, за гостите с 38 точки и 9 борби е Брадли Бийл.