Берое взе реванш от Академик Бултекс 99 при завръщането на Станимир Маринов

23-01-2020 20:45 | BGbasket.com

Берое взе реванш от Академик Бултекс 99 за загубата в Пловдив в края на ноември. Пред собствена публика старозагорският тим надви своя съперник с 94:75, като разликата се получи най-вече през втората четвърт.

Дебют за домакините направи националът Станимир Маринов, който няколко месеца бе извън игра заради проблеми в гърба. Той се включи много силно, като само за 16 минути стана водещ реализатор на отбора си с 16 точки.

Най-сериозното предимство на Берое бе при стрелбата за две точки (72% срещу 44%) и при борбите (40 срещу 30).

Гостите започнаха мача с три поредни тройки и поведоха с 9:2. Последваха оспорвани минути, но Берое постепенно започна да топи разликата след по-точни стрелби от близко и средно разстояние, като след първата четвърт тимът вече водеше с 25:21.

Подемът в играта на баскетболистите на Любомир Минчев продължи и през втория период. Академик Бултекс 99 изпитваше сериозни трудности в защита, като на почивката домакините бяха напред с убедителното 57:34.

След паузата Берое поведе със 71:41, което бе и най-голямата разлика в мача до момента. Последваха обаче силни минути за пловдивския тим, като преди заключителната четвърт разликата между двата отбора отново бе 23 точки при 79:56.

В оставащото време домакините поддържаха солиден аванс, който не изпуснаха до края. Накрая Любомир Минчев даде шанс за изява на Михаил Комбаков и Младен Георгиев, като за втория това бе официален дебют за мъжкия отбор.

Най-резултатни за успеха с по 16 точки бяха Станимир Маринов и Остин Прайс (7 борби). С 15 е Седариан Рейнс, а 11 добави Иван Лилов.

За Академик Бултекс 99 Васил Бачев отбеляза 17 точки, с 16 е Шакир Смит, а 12 вкара Обрад Томич.