Черноморец спечели крайморски трилър с продължение за две поред

23-01-2020 20:21 | BGbasket.com

Черноморец победи Черно море Тича като домакин в мач от 17-ия кръг на НБЛ с 107:104 в мач, завършил след продължение. Срещата беше равностойна през цялата си продължителност и логично се стигна до добавено време, а няколко точни стрелби за домакините им донесоха втора поредна победа. До момента те са с актив 4-13, а варненци са със 7-10. В следващия, последен кръг от второто завъртане в шампионата, Черноморец ще гостува на Академик София, а Черно море Тича ще посрещне Берое.

В първите минути от мача домакините бяха по-силни, но варненци бързо ги настигнаха и след равностойни минути резултатът от една част беше 19:16. Бургазлии останаха напред през втората четвърт, но съперникът не им позволи откъсване напред и ситуацията остана идентична на почивката при 41:38.

Високо резултатна и не по-малко оспорвана от предните трета част доведе до едва точка разлика в полза на домакините след края ѝ при 67:66. Изключително оспорвана последна част приключи при резултат 89:89 и мачът влезе в продължение. Първите четири стрелби на Черноморец за добавеното време бяха успешни – две тройки на Джамал Кинг и два коша на Миленко Велкович, което даде сериозно предимство на има. Черно море се бори до края и при оставащи по-малко от 30 секунди намали разликата само на точка, но бургазлии удържаха победата.

За победителите Блейк Рейнълдс вкара 32 точки (4/4 от тройката), а до трипъл дабъл с 29 точки и по 9 борби и асистенции завърши Джамал Кинг. По 13 точки добавиха Робърт Георгиев (8 борби) и Миленко Велкович (15 борби).

За Черно море Джими Гавин записа 25 точки и 7 асистенции, 23 плюс 7 борби добави Николай Георгиев, а 20 плюс 7 борби – Симеон Илиев.