Олимпиакос загуби в Русия, Везенков със 7 точки за 14 минути

(сн. euroleague.net)
23-01-2020 21:22 | BGbasket.com

Олимпиакос загуби гостуването си на Зенит Санкт Петербург с 91:87 в мач от 21-вия кръг от редовния сезон на Евролигата. Руснаците изиграха силни втора и трета част, в които натрупаха преднина, и успяха да я запазят до края. Това е втора загуба за последните три кръга от отбор по-назад в класирането за гръцкия тим, който има актив 8-13 до момента. Зенит пък е със 7-14. В следващия кръг Олимпиакос посреща Саски Баскония, а Зенит гостува на Барселона.

Силна първа четвърт за Олимпиакос изведе тима напред при 27:24, но Зенит отвърна силно и през следващите 20 минути беше по-силният отбор на терена. Така след третата част домакините водеха с 66:58. Те не изпуснаха водачеството до самия край, въпреки че Василиос Спанулис и компания бяха плътно зад тях през цялото време.

Александър Везенков игра 14 минути в срещата, като записа 7 точки и 2 борби. Спанулис бе над всички с 31 точки и 7 аситенции.

За победителите Евгени Воронов вкара 21 точки, а с 15 завърши Густаво Айон.