(Снимка: BGbasket.com, Тони Тончев)
26-01-2020 17:34 | Мария Мицова

Славия постигна девета победа за сезона в А група, след 84:64 срещу ЦСКА.

ЦСКА продължава да е преследван от кадрови проблеми, като днес бе и без основния си играч Емилиян Грудов, който се лекува в родния Бургас. Извън строя продължават да са и гардовете Виктор Маргаритов и Кристиян Икономов.

Равностойна в зала "Триадица" бе само първата четвърт, след което Славия започна прогресивно да увеличава аванса си с всяка изминала минута. В началото на втората четвърт разликата вече бе двуцифрена, а след 33:9 в нея на практика всичко бе ясно още на почивката - 52:26.

В средата на третия период имаше лес импулс в играта на ЦСКА, но без това да се отрази кой знае колко на резултата. Преди финалната част Славия вече водеше с 30 и бе въпрос само на разлика.

Кристиян Георгиев завърши с 23 точки за успеха, Дамян Стоянов направи взе невероятните за гард 22 борби плюс 17 точки, а Славия категорично доминираше в подкошието.

Домакините овладяха 64 борби, направиха и 23 асистенции, като при 84 вкарани точки имаха едва 2 тройки.

Николай Стефанов вкара 20 за ЦСКА, Димитър Генов - 18, а Николай Петров още 16.